0533 889 1780 0533 889 1700 0533 889 8011
Phone Icon
Customer Representative
0533 889 1700
0533 889 8011
RENT A CAR

CYPRUS RENT A CAR

Yükleniyor

Cyprus Car Rental
Cyprus Car Rental started its activity in Kyrenia in 2004 with a fleet of 15 vehicles. Our company, which has adopted the principle of quality service as its basic principle, has now reached the position of being the owner of the largest and newest rental vehicles of Cyprus with a car fleet of over 200 and continues to grow rapidly. Customer satisfaction is the main target of the Cyprus Car Rental, creating a difference in the sector by facilitating the life of the customers who prefer Cyprus for vacation or business trips by airport transfers. Our company interferes with any problems that may arise during your journey with 7/24 service support and ensures you to continue safely in your way. With the best service policy and the latest vehicles, you will find the answer to your needs with the best price guarantee in Cyprus Car Rental in Cyprus. We invite you to live this assurance and comfort.

Services

Hızlı Rezervasyon
Quick Reservation

Reservations can be made instantly through our website and you can get confirmation.

Merkezi Lokasyonlar
Central Locations

You can pick up and deliver your vehicle from our nearest central locations.

Ekonomik Fiyatlar
Economic Prices

Experience a quality, safe and hassle-free experience with our affordable car hire prices for every occasion.

7/24 Destek
7/24 Support

7 days 24 hours can receive instant support and information at any time. You can get detailed information about our vehicles.

Places to visit

Historical
Girne Kalesi

Girne Kalesi - Girne

Lüzinyanlar döneminde, Kantara kalesi gibi önemli bir yer olmuştur. Bu dönemde kale bazı yapısal değişikliklere de uğramıştır. Bu restorasyon çalışmalar 1373 yılındaki Cenevizliler kuşatması ile ara bulmuş, daha sonra yeniden devam etmiştir. Kale yapılırken o dönemin savunma taktikleri zırhlı şövalye ve okçulara göre düşünüldüğünden, 1489'dan sonra kaleyi kontrole alan Venedikliler, Osmanlı topçu saldırılarını gözönüne alarak yeniden inşaya girişmişlerdir. Kuzeybatı ve güneydoğu kulelerini ekleyerek, önlemler almaya çalışmalarına rağmen, Lefkoşa'daki Osmanlı zaferinden sonra, kaleyi direniş göstermeden 1570 yılında Osmanlılara teslim etmişlerdir.

Beach
Alagadi Plajı

Alagadi Plaj - Girne

Alagadi Plajı, Caretta caretta ve yeşil kaplumbağaların yumurtlama alanı olan en önemli plajlardan biri. Girne’nin yaklaşık on beş kilometre doğusunda yer alan Alagadi, Kıbrıslıların olduğu kadar yabancı turistlerin de gözdesi. Sakin bir plaj olan Alagadi’nin bu özelliğini koruması adına, su sporları ve plaj aktiviteleri yapılmadığı gibi sürekli gözlem altında bulundurularak akşam saat 20.00‘de kapatılıyor.

Historical
Bellapais Mastır

Bellapais Mastır - Girne

Mimari olarak gotik sanatını taşıyan manastıra ilk yerleşenler 1187 yılında Kudüs'ten göç eden Augustinian mezhebi rahiplerdir. Manastırın ilk binası 1198 ve 1205 yılları arasında yapılmıştır. Günümüzde ki yapının büyük bir kısmı ise lüzinyan Kralı III. Hugh tarafından 1267 ve 1284 yılları arasında inşa ettirilmiştir. Avlunun etrafını çevreleyen revaklar ve yemekhane alanı ise Kral IV. Hugh zamanında 1324 ve 1359 dönemleri arasında tamamlanmıştır. Kıbrısın Osmanlılar tarafından fethinden sonra manastır, Kıbrıs Ortodoks Kilisesi'ne verilmiştir. Mevcut kilise üzerinde küçük değişiklikler yapılarak sadece kilise bölümü, ortodoks kilisesi özelliklerini barındıran eklentilerle tamamlanarak; Rum Ortodokslar tarafından manastırın sadece kilise bölümü kullanılmıştır. 1974 Barış Harekatı ile Rumlar adanın güney kesimine göç edince Bellapais manastırı eski eserler ve müzeler dairesi himayesine alınmıştır.

Beach
Altınkum Plaj

Altınkum Plaj - Karpaz

Altınkum Plajı, havaalanına 80 kilometre, şehir merkezine ise 2 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Plaj uzunluğu 500 metre olup, genişliği ise 15 metredir. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşabileceğiniz gibi aracınızla da kolaylıkla gidebilirsiniz Altınkum Plajı'na. Bir halk plajı olan Altınkum Plajı'nda denizin tadını çıkarabilir, şezlongda kitap okuyabilir ve dinlenebilirsiniz. Mavi Bayraklı bu güzel plajda vakit geçirmek tüm yılınızın yorgunluğu almaya yetecek.


Frequently asked Questions

No, all our cars are right-hand steering, right-hand drive vehicles are more suitable for your safety in terms of being safer on the traffic because of the traffic on the left in the TRNC. Turkish Republic of Northern Cyprus Road Map You can find the TRNC road map which you have rented from Eva Rent a Car free of charge for your use.
Yeah. The license of the Republic of Turkey and the foreign driver's licenses are valid for the duration of the visa granted to the TRNC. Anyone who comes to TRNC as a tourist is valid during his / her visa. Only those who work, study or have a residence permit in the TRNC are required to show their country qualifications in their TRNC license. So if you come to the island as a short-term tourist, your driving license is valid.
No, due to insurance conditions, only the rented person can use the vehicle, and the second driver must be included in the rental contract in order to use the vehicle.
Our company policy and insurance conditions require that the person leasing the vehicle must be at least 25 years old and not a student.
KibrisKiralikAraba.com. All Rights Reserved © 2017
Kıbrıs Araç Kiralama bir EVA LTD Kuruluşudur